A A A A+

UWAGA! 

Na czas obowiązywania na obszarze Polski stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wprowadzono nowy regulamin czytelni. Przed planowaną wizytą zapraszamy do zapoznania się z regulaminem obowiązującym od 8 czerwca 2020 r.  wprowadzonym Zarządzeniem nr 13 Dyrektora Archiwum Narodowego w Krakowie.

Regulamin czytelni 

Pobierz regulamin czytelni w formacie DOC

 

Archiwum Narodowe w Krakowie udostępnia przechowywane materiały archiwalne wyłącznie w czytelniach mieszczących się w siedzibach krakowskich oddziałów oraz w Spytkowicach koło Zatora. Informację o tym gdzie znajdują się akta danego zespołu znajdują się na stronie internetowej www.szukajwarchiwach.gov.pl w opisie danego zespołu. W razie wątpliwości co do lokalizacji akt, przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Archiwum.  Archiwalia przechowywane przez nasze oddziały zamiejscowe są udostępniane w czytelniach tychże oddziałów lub w Spytkowicach.

Warunkiem korzystanie z zasobu Archiwum jest wypełnienie Zgłoszenia użytkownika zasobu Archiwum Narodowego w Krakowie oraz zapoznanie się z Regulaminem korzystania z materiałów w czytelniach Archiwum Narodowego w Krakowie