A A A A+

 


W związku ze zbliżającą się przeprowadzką zasobu Oddziału w Nowym Sączu do nowego budynku, chciałbym poinformować o pierwszym ograniczeniu w pracy Oddziału. Dnia 2 maja br. zostanie zamknięta czytelnia Oddziału, co jest niezbędne do odpowiednich przygotowań do przeprowadzki. O terminie wprowadzenia innych ograniczeń, poinformujemy w dalszych komunikatach.

Teren właściwości:

miasta i gminy: Bobowa, Chełmiec, Gorlice, Gródek n/Dunajcem, Grybów, Jodłownik, Kamienica, Kamionka Wielka, Korzenna, Krynica-Zdrój, Laskowa, Limanowa, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Łukowica, Łużna, Moszczenica, Muszyna, Nawojowa, Nowy Sącz, Piwniczna-Zdrój, Podegrodzie, Ropa, Rytro, Sękowa, Słopnice, Stary Sącz, Tymbark, Uście Gorlickie.

Dane teleadresowe:

  • Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu
    kierownik – Sylwester Rękas
    33-300 Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 54
    tel./fax: +48 18 442 06 59, e- mail: biuro.nowysacz@ank.gov.pl

Czytelnia Oddziału czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00-15.00
realizacja zamówień:  na bieżąco

Jak dojechać:

  • Siedziba Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Nowym Sączu mieści się przy ul. Jagiellońskiej 54 (centrum Nowego Sącza), kilka minut spacerem od regionalnego dworca autobusowego ( Małopolskie Dworce Autobusowe). Budynek sąsiaduje z Prokuraturą Okręgową i Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu
  • Najbliższy przystanek MPK znajduje się przy Alejach Wolności (obok ww. dworca) i oddalony jest od Oddziału Archiwum ok. 200 m. Z dworca kolejowego PKP, obok którego znajduje się dworzec MPK, jeżdżą autobusy nr 5, 7, 11, 24, 41, 42.
  • Bezpośrednio przy budynku znajdują się ogólnie dostępne miejsca parkingowe.

W ramach Oddziału ANK w Nowym Sączu działa Sekcja w Nowym Targu