A A A A+

Archiwum Narodowe w Krakowie wraz z innymi archiwami państwowymi realizuje ogólnopolski projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu, 30 września 2019 r., w Dniu Archiwistów,  zapraszamy na bezpłatne warsztaty przygotowane dla wszystkich zainteresowanych zabezpieczaniem rodzinnych kolekcji. Doświadczeni archiwiści pokażą jak porządkować, identyfikować, opisywać, zabezpieczać i przechowywać w warunkach domowych rodzinne pamiątki (listy, dokumenty, fotografie, druki ulotne itp.).

Wstęp wolny!

Miejsce: Archiwum Narodowe w Krakowie ul. Sienna 16 (czytelnia Oddziału III)

Termin: 30 września 2019 r. godzina 9.00-10.30 (pierwsza tura), godzina 17.00-18.30 (druga tura)

Zgłoszenia na poszczególne grupy warsztatowe prosimy składać mailowo na adres: twronski@ank.gov.pl lub telefonicznie tel.: 12 422 40 94, w. 27

Z powodu dużego zainteresowania warsztatami z zakresu porządkowania, zabezpieczania i przechowywania archiwów rodzinnych planowane jest kolejne spotkanie warsztatowe w dniu 7 października o g. 17.00-18.30 (przyjmujemy zapisy również na tę grupę).

plakat warsztaty

Strona internetowa projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej  https://archiwarodzinne.gov.pl/

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Więcej informacji o projekcie>>

Zobacz także