A A A A+

archiwa rodzinne Logo

 

 

 

Szanowni Państwo,

Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” skierowanego do uczniów klas VI szkoły podstawowej.  Zadaniem uczestników będzie stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego swojej rodziny w aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2022 roku.

Szczegóły konkursu i regulamin można znaleźć na stronie Archiwa Rodzinne Niepodległej.  https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

Dla wszystkich zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania dodatkowych informacji, których udziela: dr Barbara Berska-główny specjalista ds. popularyzacji wiedzy o Archiwum, e-mail: bberska@ank.gov.pl

Organizatorami konkursu są Minister Edukacji i Nauki i Archiwa Państwowe, we współpracy z  Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

 

Archiwum Narodowe w Krakowie wraz z innymi Archiwami Państwowymi kontynuuje projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, wpisujący się w dalsze świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby posiadające archiwalia rodzinne, szczególnie dokumentujące czasy odzyskania niepodległości i budowania państwowości polskiej.

Ponadto, dla uczestników projektu istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji na temat prowadzenia archiwum rodzinnego.

Jednocześnie gorąco zachęcamy Państwa do udostępnienia cennych rodzinnych pamiątek na internetowej wystawie pt. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów”, dzięki której będzie możliwość ich zaprezentowania  następnym pokoleniom i podzielenia się dumą z historii przodków.

Dr Rita Majkowska, historyk, w przeszłości wieloletni dyrektor Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie, w udostępnionym poniżej filmie prezentuje materiały ze swojej rodzinnej kolekcji. Zapraszamy od zapoznania się z tą imponującą kolekcją.

 

 

 

Zobacz także