A A A A+

archiwa rodzinne Logo

 

 

 

Szanowni Państwo,

Archiwum Narodowe w Krakowie wraz z innymi Archiwami Państwowymi kontynuuje w 2020 roku projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, wpisujący się w dalsze świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby posiadające archiwalia rodzinne, szczególnie dokumentujące czasy odzyskania niepodległości i budowania państwowości polskiej.

Dla uczestników projektu przewidziane są jesienią br. w nowej siedzibie Archiwum przy ul. Rakowickiej 22 E m.in. spotkania z osobami posiadającymi praktykę w porządkowaniu tego typu archiwaliów.

Ponadto, dla uczestników projektu istnieje możliwość bezpłatnych konsultacji na temat prowadzenia archiwum rodzinnego (konsultacje i zapisy na spotkania prowadzone są przez p. Tomasza Wrońskiego tel. 12 422-40-94, w. 27, e-mail: twronski@ank.gov.pl).

Jednocześnie gorąco zachęcamy Państwa do udostępnienia cennych rodzinnych pamiątek na internetowej wystawie pt. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów”, dzięki której będzie możliwość ich zaprezentowania  następnym pokoleniom i podzielenia się dumą z historii przodków.

Z uwagi na małą ilość potwierdzonych zgłoszeń na warsztaty planowane na 20 października 2020 r. (w związku z aktualną sytuacją epidemiczną), „Spotkania z Mistrzem Archiwalnym” dostępne będą w postaci prezentacji filmowej online. Powiadomimy Państwa z wyprzedzeniem o terminie ich publikacji na Facebooku i kanale YouTube ANK.

Aktualności dotyczące projektu.

 

 

Zobacz także