A A A A+

W dniu 9 czerwca 2022 r. z okazji XV Międzynarodowego Dnia Archiwów w nowej siedzibie przy ul. Rakowickiej 22e, odwiedzili nas znakomici goście, przyjaciele Archiwum: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, bibliotek i archiwów. Po zwiedzeniu wystawy „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo” (kurator dr Barbara Zbroja), uczestnicy obchodów archiwalnego święta, wzięli udział w promocji książki „Źródła do badań genealogicznych w Archiwum Narodowym w Krakowie. Poradnik genealogiczny” autorstwa Karoliny Gołąb-Malowickiej. 

Otwarcie wystawy „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo”. Od prawej: Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie prof. dr hab. Wojciech Krawczuk, kurator wystawy dr Barbara Zbroja, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki (fot. Lilianna Pochwalska).

Otwarcie wystawy „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo” (fot. Lilianna Pochwalska)

Wystawa „Dzielnica Wesoła i jej dziedzictwo” (fot. Lilianna Pochwalska).

Promocja książki „Źródła do badań genealogicznych w Archiwum Narodowym w Krakowie. Poradnik genealogiczny”. Autorka Karolina Gołąb-Malowicka podpisuje publikację (fot. Lilianna Pochwalska).

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 9 czerwca do 16 września 2022 w Archiwum Narodowym w Krakowie, ul. Rakowicka 22e, I piętro w godzinach 8.00-16.00. Wszystkich zaineresowanych nabyciem publikacji „Źródła do badań genealogicznych w Archiwum Narodowym w Krakowie. Poradnik genealogiczny” prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@ank.gov.pl.

Podczas uroczystości Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie prof. dr hab. Wojciech Krawczuk, zachęcił gości do zapoznania się z nową stroną internetową Archiwów Państwowych: www.archiwa.gov.pl, której inauguracja maiła miejsce w święto XV Międzynarodowego Dnia Archiwów (fot. Lilianna Pochwalska).

 

Więcej informacji o publikacji i wystawie.

Zobacz także