A A A A+

 

Z okazji „Dnia Archiwistów” ustanowionym przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych na 30 września zapraszamy do świętowania z nami tego wyjątkowego dnia.

W programie między innymi warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą”, w siedzibie Archiwum przy ul. Siennej 16, podczas których można będzie uzyskać informacje na temat porządkowania, zabezpieczania i przechowywania rodzinnych archiwaliów i pamiątek. Dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie podziękuje zasłużonym propagatorom idei edukacji historycznej w oparciu o archiwa rodzinne. Na kiermaszu wydawnictw będzie można nabyć po promocyjnych cenach najnowsze publikacje, w tym również wydane w ramach serii wydawniczej Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych „Wielka wojna-codzienność niecodzienności”.

Program:

  • 9.00-10.30 warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą” (pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca, zapisy: e-mail: twronski@ank.gov.pl , tel. 12 4424094, w. 27
  • 11.00-12.30  pokaz materiałów archiwalnych i warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą” dla młodzieży (wszystkie miejsca w grupie zajęte).
  • 17.00-18.30 warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą” (wszystkie miejsca w grupie zajęte).
  • 9.00-18.30 kiermasz wydawnictw.

Fotorelacja z wydarzenia>>

Na punkcie konsultacyjnym „Archiwa Rodzinne Niepodległej” można będzie uzyskać szczegółowe porady na temat porządkowania i przechowywania archiwaliów rodzinnych, będących w posiadaniu osób zgłaszających się na konsultacje, a także zasięgnąć informacji w sprawie możliwości przekazania do Archiwum Narodowego w Krakowie rodzinnych kolekcji lub ich wybranych kopii, które wraz z opisem historii rodzin zaprezentowane zostaną za zgodą uczestników projektu, na stronie internetowej „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.

„Zostań rodzinnym archiwistą” więcej informacji o projekcie >> 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii online poświęconej losom polskich archiwistów oraz ratowaniu dóbr kultury w okresie II wojny światowej >> 

Plakat Archiwa Rodzinne Niepodległej

 

Zobacz także