A A A A+

Tegoroczny 12 Międzynarodowy Dzień Archiwów  upłynął w archiwach państwowych pod hasłem promocji nowej odsłony serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl NIE SZUKAJ ZNAJDŹ W ARCHIWACH!

 

Podczas realizacji zadania „Cyfrowe zabezpieczenie i udostępnienie 1000 najcenniejszych i najciekawszych materiałów archiwalnych” wyłoniono 29 obiektów z zasobu Archiwum Narodowego w Krakowie, z których trzy zaprezentowano w oryginale podczas dnia otwartego 8 czerwca 2019 r. w siedzibie Archiwum.  Pozostałe unikatowe archiwalia zdigitalizowane w ramach projektu, można było zobaczyć w postaci prezentacji multimedialnej.

Dla zwiedzających przygotowano również pokaz nieznanych fotografii dawnego Krakowa oraz archiwalne laboratorium, które na dziedzińcu wewnętrznym pozwoliło zainteresowanym zajrzeć tradycyjnie szytej książce pod grzbiet, sprawdzić się w interpretacji wizerunków pieczętnych, podjąć wyzwanie odczytania średniowiecznego pisma, czy wziąć w rękę pergamin, pióro i przez chwilę poczuć się jak dawny pisarz przy pracy.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Plakat z okazji MDA

Fotorelacja z wydarzenia (fot. Małgorzata Multarzyńska-Janikowska)

Projekty druków- Agnieszka Supernak

Zobacz także