A A A A+

 

Archiwum Narodowe w Krakowie upowszechnia przechowywane źródła historyczne również poprzez organizację lub współorganizację wystaw poświęconych ważnym wydarzeniom w historii Krakowa, Małopolski oraz o wymiarze ogólnonarodowym. Obecnie z uwagi na brak sali wystawowej, przygotowywane przez Archiwum ekspozycje prezentowane są w przestrzeni miejskiej lub na dziedzińcu wewnętrznym budynku przy ul. Siennej 16,  a także w oddziałach zamiejscowych.

Współpracujemy z muzeami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami udostępniając między innymi kopie cyfrowe dokumentów z naszych zbiorów do wspólnie realizowanych projektów ekspozycyjnych. Przygotowujemy też wystawy i galerie online- dostępne na naszej stronie internetowej (zakładka: wystawy/wystawy online).

Aktualnie w dnia 19-30 października 2020 r. na Krakowskich Plantach prezentowana jest wystawa W drodze. Karol Wojtyła/Jan Paweł II (1920-2005)” .

Wystawy do wypożyczenia

Archiwum Narodowe w Krakowie udostępnia również na zasadach wypożyczenia wystawy w postaci plansz, do eksponowania w plenerze lub w salach wystawowych. Zapraszamy szkoły, placówki kulturalne i muzealne do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

Szczegółowych informacji o zasadach wypożyczania udziela: Lilianna Pochwalska, tel. 12 422 40 94, w. 13, email: lpochwalska@ank.gov.pl.

 

Poprzednie realizacje 

Zobacz więcej >>