Ekspozycja bazuje głównie na zbiorach Archiwum Narodowego w Krakowie. Są to zdjęcia, afisze, plakaty, projekty kostiumów. Ilustrujemy nimi zarysowaną w tle historię Teatr Rapsodycznego, ale przede wszystkim skupiamy się na zaprezentowaniu bogatego i różnorodnego repertuaru tej Sceny. Repertuaru na wskroś narodowego, co w kontekście obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce wydaje się być wysoce uzasadnionym.
Ksiądz, Biskup i Kardynał Wojtyła obecny jest poprzez swoje słowo – teksty, które publikował w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, pod pseudonimami Andrzej Jawień i Piotr Jasień. Aktor, recenzent i Przyjaciel Zespołu skłania nas raz jeszcze do pochylenia się nad dorobkiem artystycznym Teatru Rapsodycznego.
Mieczysław Kotlarczyk „przemawia” poprzez swoje dzieła – spektakle, które w znakomitej większości stanowiły repertuar tej Sceny.
Wystawa czynna będzie w dniach od 24 X do 16 XI 2015 r., w siedzibie Archiwum Narodowego w Krakowie, ul. Sienna 16 (dziedziniec wewnętrzny; od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 19.00 oraz w piątki w godz. 8.00-16.00, a także 24 i 25 X 2015 r. w godz. 10.00 – 16.00)
Organizator:
Scena Papieska Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
Patronat honorowy nad projektem objęli:
Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski
ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji
Współorganizatorzy projektu:
ZASP – Oddział w Krakowie
Patroni medialni:
Radio PLUS
portal Franciszkańska 3