A A A A+

Przechowywane w Archiwum dokumenty stanowią wyjątkowe świadectwo historii poszczególnych ludzi, rodzin i lokalnych społeczności. Dlatego proponujemy Państwu zapoznanie się z materiałami pochodzącymi wyłącznie ze zbiorów bocheńskiego Archiwum. Zostaną one wybrane spośród 87 tysięcy jednostek archiwalnych zawartych w 397 zespołach. Dokonując wyboru  materiałów pragniemy zwrócić Państwa uwagę na ich różnorodność. Obok najstarszych ksiąg miejskich znajdą tu Państwo dokumenty pergaminowe i papierowe, projekty, plany, widokówki, zdjęcia, afisze i tłoki pieczętne.

Materiały te pozwolą na zapoznanie się ze źródłami do badań genealogicznych, oraz sposobie wyszukiwania w nich informacji. Pracownicy Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Bochni chętnie też doradzą, jak najprościej zabezpieczać swoje archiwa rodzinne, aby jak najdłużej służyły kolejnym pokoleniom. Warto bowiem odkrywać i zabezpieczać swoje dziedzictwo.

Kolorowa fotografia przedstawiająca album ze zdjęciami portretowymi i rodzinnymi z początku XX w., oraz luźne fotografie i dokumenty ułożone na niebeskim papierze.

Zapraszamy również do wysłuchania, na świeżym powietrzu, opowieści o historii willi „Pod Kozłem” projektu Teodora Talowskiego, oraz losach jej rodziny (obecnej siedziby Archiwum). Naszym najmłodszym proponujemy dodatkowo zabawę w „małego archiwistę”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 12 września (niedziela) do siedziby Oddziału przy ul. Konstytucji 3-go Maja 3 w godz. pomiędzy 9-14.

Terminy spotkań prosimy uzgadniać:

tel.: 14 612 21 07 lub e-mailowo: bochnia@ank.gov.pl; agicala@ank.gov.pl

Baner w kolorze turkusowym z napisem:Europejskie Dni Dziedzictwa Starosta bocheński Adam Korta zaprasza na Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego sobota 11.09.- niedziela 12.09. 2021 Więcej informacji na zabytki.powiatbocheński.pl

Napis na banerze: Europejskie Dni Dziedzictwa

Starosta bocheński Adam Korta zaprasza na

Weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego

sobota 11.09.- niedziela 12.09. 2021

Więcej informacji na zabytki.powiatbocheński.pl

Zobacz także