A A A A+

Archiwum Narodowe w Krakowie w ramach Międzynarodowego Tygodnia Archiwów w dniach 8-14 czerwca 2020 r. zaprasza na następujące wydarzenia dostępne online:

  • Od 8 czerwca 2020 r. w ramach wirtualnego spaceru po Archiwum, dostępne są panoramiczne zdjęcia obecnej siedziby Archiwum Narodowego w Krakowie przy ul. Siennej 16 oraz nowej przy ul. Rakowickiej 22 E (Facebook Archiwum).
  • Od 10 czerwca 2020 r. wirtualnemu spacerowi na stronie internetowej Archiwum towarzyszyć będzie prezentacja cennego obiektu „Księgi pamiątkowej Archiwum” prowadzonej od 1915 r., zaprojektowanej i złożonej w darze Archiwum Aktów Dawnych Miasta Krakowa przez mistrza introligatorskiego Roberta Jahodę (film prezentujący księgę na kanale YouTube, wystawa na portalu „Archiwalne Opowieści”).
  • W trakcie tego tygodnia przypomnimy naszą ofertę dostępną online: wydawniczą, galerie i wystawy oraz filmy. Będziemy zachęcać do korzystania z naszego zdigitalizowanego zasobu na portalu www.szukajwarchiwach.gov.pl zaś miłośników dawnego pisma zaprosimy do naszych gier i zabaw edukacyjnych dostępnych na portalu www.dawnepismo.ank.gov.pl.

Zobacz także