A A A A+

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie programistycznym Coding da Vinci Ost3 2022 Hackathon kulturowy! Spotykają się w nim dziedzictwo kulturowe i świat cyfrowy.

Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie programistycznym Coding da Vinci Ost3 2022 Hackathon kulturowy, w którym uczestniczymy!

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i zapraszamy do pracy z naszymi zbiorami!

W imieniu organizatorów konkursu przekazujemy poniższe zaproszenie wraz ze szczegółowymi informacjami:

Zapisz się na Coding da Vinci już teraz!

Od teraz możesz zgłaszać się do udziału w pierwszym niemieckim Hackathonie kulturowym – Coding da Vinci.

Jesteś programistą, designerem, artystą, projektantem gier, hardware hakerem, naukowcem, zwykłym nerdem? A może na polsko-niemiecko-czeskim gruncie chciałbyś zebrać doświadczenia z pogranicza technologii i kultury? Wspólnie z wielkimi i małymi instytucjami kultury stworzyć aplikacje, strony internetowe, realizacje VR/AR, instalacje, gry itp., a tym samym kreatywnie rozszerzyć dostęp do cyfrowych zasobów dziedzictwa kulturowego? To znak, że Coding da Vinci to coś w sam raz dla Ciebie.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ!

Ponad 40 zbiorów danych z Polski, Czech i Niemiec

Dane przesłane przez zaangażowane w projekt instytucje kultury z Polski, Czech i Niemiec są obecnie przygotowywane do publikacji na stronie wydarzenia Coding da Vinci Ost³ 2022. Gdy tylko pojawią się online, poinformujemy Cię o tym – tak abyś mógł rzucić na nie okiem jeszcze przed samym hackathonem i podzielić się swoimi pierwszymi pomysłami z innymi uczestnikami.

Ablauf und Programm

Coding da Vinci Ost³ 2022 startuje 19./20.03, hybrydowym Kick-Off Weekendem, podczas którego przedstawiciele instytucji kultury zgromadzeni w SLUB Drezno zaprezentują swoje zbiory danych uczestnikom obecnym online. Jako uczestnik Kick-Offu masz okazję poznać zasoby instytucji kultury jak i same instytucje, z ich przedstawicielami możesz przedyskutować wstępne pomysły, opracować koncepcję projektu oraz zbudować interdyscyplinarne i/lub międzynarodowe zespoły. Możecie od razu przejść do realizacji projektu. Zaproponuj własne pomysły pozostałym uczestnikom albo dołącz do powstających zespołów. Decyzja należy do Ciebie. Daj się zarazić różnorodnością i jakością prezentowanych danych.

Na Kick-Off Weekend zaplanowaliśmy dla was też coś extra. Przygotujcie się na warsztaty oraz prelekcje takie jak:

Po Kick-Off Weekendzie rozpocznie się 6-tygodniowy sprint, w jego trakcie, w samodzielnie organizujących się teamach rozkręcicie projekty przed ich publiczną prezentacją, podczas ceremonii przyznania nagród 30. kwietnia, na trójstyku granic – i jako zwycięzcy, zabierzecie ze sobą do domów ekscytujące nagrody! Nasze jury nagrodzi projekty w czterech kategoriach, dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności.

Jeśli masz ochotę wziąć udział Coding da Vinci Ost³ 2022 zarejestruj się przy pomocy linku i spotkajmy się 19./20.03 by wspólnie odkrywać i projektować wirtualny dostęp do naszego dziedzictwa kulturowego. Już nie możemy się doczekać!

Więcej informacji na stronie: www.codingdavinci.de

Archiwum Narodowe w Krakowie bierze udział w międzynarodowym konkursie programistycznym Hakathon kulturowy Coding da Vinci Ost3 2022 jako instytucja dostarczająca zbiory cyfrowe. Nasze Archiwum do udziału w rywalizacji przygotowało wybrane widoki i plany z zespołu archiwalnego 29/663 Zbiór kartograficzny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją (oraz z propozycjami pozostałych uczestników) na stronie Hakathonu:  https://codingdavinci.de/de/daten# oraz kanale YouTube:https://www.youtube.com/playlist?list=PLss3_gbN98Kmj3y0DJr8ewYPdsjGPRLX1

Zbiory zgłoszone do udziału w Hakathonie w najbliższych tygodniach będą także prezentowane na kanale Twitter organizatorów: https://twitter.com/cdvost

Zobacz także