A A A A+

Archiwum Narodowe w Krakowie organizuje w dniu 6 czerwca 2023 r.   w swojej siedzibie przy ul. Rakowickiej 22E promocję książki autorstwa Pani Iwony Fischer pt. „Rząd na emigracji, kancelaria poza krajem. Materiały związane z działalnością Rządu Ukraińskiej Republiki Ludowej w Tarnowie z lat 1917-1922 ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie”. Spotkanie rozpocznie referat Profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Jana Jacka Bruskiego, uznanego badacza historii Ukrainy i stosunków międzynarodowych okresu międzywojennego.

Promocji towarzyszyć będzie wystawa ukazująca niezwykłe zbiory Archiwum Narodowego w  Krakowie, ale też okres kształtowania się państwowości Ukrainy w XX wieku, przypominając tym samym, że nasz sąsiad, będący teraz w niezwykle trudnym wojennym czasie, zarówno sto lat temu, jak i obecnie, na początku XXI w., znajdował w naszym państwie poważnego sojusznika.

Baner zawierający zdjęcie pieczęci i tekst: IWONA FISCHER Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza na promocję książki Iwony Fischer RZĄD NA EMIGRACJI, KANCELARIA POZA KRAJEM Rząd na emigracji, kancelaria poza krajem. Materiały związane działalnością Rządu Ukraińskiei Republiki Ludowej w Tarnowie lat 1917-1922 ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie NYATEREALY ZWIĄZANE RZĄDU REPUBLIK LUDOWEJ TARNOWIE ARCHIWUM NARODOWEGO /BIORäW KRAKOWIE NSEINUED 06.06.2023 I wtorek godz. 12.00 Archiwum Narodowego w Krakowie, ul. Rakowicka 22E ARCHIWA PAŃSTWOWE ARCHIWUN WKRAKOW

 

Wystawa, choć jej wernisaż odbył się przed dwoma laty, cieszy się dużym zainteresowaniem. Będzie można ją oglądać w siedzibie Archiwum, w godzinach pracy urzędu, przez całe wakacje.

Wydarzenie to łączy się z obchodzonym 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów.

Zobacz także