A A A A+

Miasto  Niepołomice  w  sposób  szczególny  uhonoruje postać  pierwszego  burmistrza  Niepołomic  w wolnej  Polsce.  W 100. rocznicę objęcia tego stanowiska przez Andrzeja Wimmera, dla podkreślenia jego dokonań i pracy na rzecz miasta, już 4 września 2021 r. o godzinie 12.00 w Sali Konferencyjnej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej podczas, której zostanie podjęta uchwała w sprawie nadania imienia burmistrza Andrzeja Wimmera parkowi Miejskiemu w Niepołomicach, nastąpi uroczyste wręczenie medali Dziękujemy za Wolność nadanych przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności oraz odsłonięcie tablicy poświęconej burmistrzowi Andrzejowi Wimmerowi w budynku Magistratu.

Zaplanowane jest również otwarcie wystawy pt. Andrzej Wimmer – pierwszy burmistrz Niepołomic w wolnej Polsce, przygotowanej we współpracy z Archiwum Narodowym w Krakowie Oddział w Bochni, w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Bocheńskiej 26.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst na plakacie: Andrzej Wimmer pierwszy burmistrz Niepołomic w wolnej Polsce. Zapraszamy na wystawę. Otwarcie: 4 września 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach oraz Laboratorium Aktywności Społecznej.

 

Zobacz także