Zadanie I
Nikifor Epifaniusz Drowniak portret słowem malowany
Drodzy Uczestnicy Gry !
Rozpoczynamy II Edycję Gry Sądeckiej od zadania literackiego. Spróbujcie proszę namalować portret Nikifora Epifaniusza Drowniaka słowami. Możecie nakreślić całe jego życie bądź jego fragment. Możecie wcielić się w postać reportera przeprowadzającego wywiad z Nikiforem, sąsiada, który snuje swą liryczną opowieść o malarzu bądź w osobę samego artysty.
Sposób realizacji zadania jest dowolny. Może to być opowiadanie, fragment scenariusza filmowego, wiersz. Zatem wszystko, co przyjdzie Wam do głowy. Byle było pomysłowe i przyniosło skutek – przybliżyło innym postać krynickiego mistrza. Sięgnijcie po pozycje umieszczone w wykazie bibliograficznym i wykorzystując zawarte w nich treści nadajcie im nową formę. Niech jedyną granicą będzie granica Waszej wyobraźni.
Przemyślcie proszę i przedyskutujcie w grupie, w jaki sposób chcielibyście przedstawić Epifaniusza Drowniaka. Podzielcie zadania między członków grupy zgodnie ze swoimi zdolnościami i zainteresowaniami. Wyznaczcie kolejność działań oraz terminy spotkań grupy. Postarajcie się jak najlepiej współpracować, aby osiągnąć jak najlepsze efekty! I przede wszystkim czerpcie radość z podejmowanych starań!
Próbując uprzedzić niektóre Wasze pytania, poniżej prezentujemy wymagania formalne, które powinna spełniać Wasza praca. Na owoce Waszej wyobraźni czekamy do 28 X 2016 r. Teksty należy wysłać na adres e-mail: nikifor@ank.gov.pl lub dostarczyć do siedziby Oddziału Archiwum Narodowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 56a).
Wymagania formalne:
- zadanie obejmuje dowolną formę literacką (opowiadanie, wywiad, charakterystykę, opis, pamiętnik, nowelę, reportaż, esej, rozprawkę, wiersz, satyrę, bajkę, anegdotę, baśń, komedię, tragedię, itp.),
- objętość: do 5 stron znormalizowanego maszynopisu, Times New Roman, czcionka 12, interlinia 1,5, marginesy 2 cm,
- tekst należy zapisać w formacie PDF,
- na stronie tytułowej należy umieścić nazwę grupy (każda grupa może przedstawić jedną pracę, będącą efektem wspólnych wysiłków wszystkich członków zespołu).
Przy ocenianiu będą brane pod uwagę:
- zgodność treści pracy z tematyką konkursu,
- poprawność merytoryczna,
- walory literackie i językowe,
- poprawność ortograficzna,
- pomysłowość i oryginalność.