Drodzy Uczestnicy Gry!
Dotarliśmy do końca II edycji Gry Sądeckiej, zatytułowanej: „Nikifor Epifaniusz Drowniak malarz naiwnego realizmu oraz kultura i dzieje Łemków na Sądecczyźnie”. Mamy nadzieję, że realizacja przygotowanych przez nas zadań sprawiła Wam sporo radości oraz wzbudziła poczucie miło i pożytecznie spędzonego czasu
Tegoroczna edycja składała się z 5 zadań – dość zróżnicowanych. W pierwszym wcielaliście się w rolę pisarzy i poetów, w drugim detektywów, których poproszono o odnalezienie zapomnianych miejsc, w trzecim byliście archiwistami, a w dwóch kolejnych reżyserami i malarzami. W każdym z nich szukaliście pomysłu na rozpowszechnienie wiedzy o kulturze i tradycjach, związanych ze społecznością łemkowską oraz osobą Epifaniusza Drowniaka wśród szerszego grona odbiorców. Wymyślając dla Was zadania, staraliśmy się rozszerzać Wasze zainteresowania historyczne (w tym dziejami regionu), budować świadomość archiwalną, rozbudzać wyobraźnię, wrażliwość, a także zachęcać Was do podejmowania prób literackich, malarskich, filmowych i poszukiwań archiwalnych.
Zsumowaliśmy punkty, które Wasze drużyny uzyskały po każdym zadaniu i tak wyłoniliśmy zwycięzców. Musimy jednak dodać, że różnice punktów były niewielkie, co świadczy o bardzo wysokim poziomie Waszych prac.
A oto i nagrodzeni:
I miejsce w II edycji Gry Sądeckiej zajęła drużyna: Fantaści z Piątki z Gimnazjum Nr 5 wraz z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Kingi w Nowym Sączu pod opieką – Pani Jolanty Górowskiej, w składzie:
II miejsce w II edycji Gry Sądeckiej zajęła drużyna: Spec Poszukiwacze z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu pod opieką Pani Anity Migacz w składzie:
Z prawdziwą radością informujemy, iż III miejsce ex aequo zajęły drużyny: Strzał w dziesiątkę oraz Gwardia Nikifora.
Strzał w dziesiątkę z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych Nr 2 im. „Orląt Lwowskich” w Nowym Sączu pod opieką Pani Małgorzaty Sikorskiej w składzie:
Gwardia Nikifora z Gimnazjum Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu pod opieką Pani Marzeny Cużytek w składzie:
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Gratulujemy także pozostałym uczestnikom. Uzyskaliście bowiem imponującą liczbę punktów. Wasze prace przeniosły nas – Organizatorów oraz członków Komisji Oceniającej – do świata młodego człowieka, w którym znalazło się miejsce dla dorobku przeszłych pokoleń. Za wspólną podróż po łemkowszczyźnie dziękujemy drużynie:
Kiśle z I a (Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu i jej opiekunowi – Pani Anicie Migacz) w składzie:
Pink fluffy unicorn (Społeczne Gimnazjum „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu i jej opiekunowi – Panu Łukaszowi Połomskiemu) w składzie:
Kaktusy (Społeczne Gimnazjum „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu i jej opiekunowi – Panu Łukaszowi Połomskiemu) w składzie:
Dziękujemy także opiekunom drużyn, które wzięły udział w grze. Gratulujemy serdecznie pomysłowych, uśmiechniętych i zaangażowanych uczniów. To oni wszak najlepiej świadczą o Waszych sukcesach.
Szanowni członkowie Komisji Oceniającej – Pani Barbaro Bałuc, Panie Leszku Migrało, Panie Zbigniewie Wolaninie – pragniemy w tym miejscu wyrazić wdzięczność za Wasze rady, twórczą krytykę oraz obiektywizm. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Podziękowania składamy również Panu Ryszardowi Nowakowi – Prezydentowi Miasta Nowego Sącza, Panu Markowi Pławiakowi – Staroście Nowosądeckiemu oraz Panu dr Dariuszowi Reśkowi – Burmistrzowi Krynicy-Zdrój, którzy zgodzili się objąć swym patronatem II edycję Gry Sądeckiej.
Ciepłe słowa kierujemy także do partnerów:
Pragniemy złożyć ponadto serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowana i uroczystego zakończenia Gry Sądeckiej, a w szczególności Dyrektorowi Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu za udostępnienie reprodukcji obrazów Epifaniusza Drowniaka, za umożliwienie uczestnikom konkursu poruszania się po terenie Skansenu oraz za prelekcję przeprowadzoną w Muzeum Nikifora w Krynicy – Zdroju.
Jeszcze raz kierujemy, płynące z głębi serca, wyrazy uznania i wdzięczności do Was wszystkich, żywiąc cichą nadzieję, że zainaugurowana w ten sposób współpraca zaowocuje wieloma podobnymi spotkaniami w przyszłości. Wierzymy, że Gra Sądecka na trwałe wpisze się w historię Nowego Sącza oraz w działania podejmowane przez Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu.
Przypominamy także, że uroczysta gala wręczenia nagród laureatom odbędzie się 14 grudnia 2016 r. o godz. 12;00. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.
Dziękujemy!