A A A A+

Zapraszamy w piątek 12 maja o godzinie 17.30 do czytelni ANK przy ul. Siennej 16 na pierwsze z nowego cyklu spotkań z red. Konradem Myślikiem. Tym razem Rzecznik Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa weźmie pod lupę zbiory ikonograficzne. Tak zachęca do udziału w spotkaniu sam autor:

Szanowni Państwo,

wszystko wskazuje na to, że rosnące zainteresowania sekretami Archiwum Narodowego w Krakowie połączone z gościnnością ANK pozwolą nam znów spotkać się w czytelni przy ul. Siennej 16.
Nasze spotkania niepostrzeżenie weszły w trzeci rok  istnienia.
Zatem: począwszy od 12 maja (rocznica powołania Akademii Krakowskiej) przez pięć kolejnych piątków będziemy mieli okazję spotkać się i opowiedzieć sobie to oraz owo o sekretach ikonografii przechowywanej troskliwie w przepastnych szafach ANK.
Na początek – skoro już zdradziłem – w piątek, 12 maja, o zwyczajowej godzinie 17.30, w czytelni Archiwum Narodowego w Krakowie, przy ul. Siennej 16 (z sieni na prawo) opowiemy sobie o mało znanej ikonografii budynków Akademii Krakowskiej, która w połowie wieku XIX stała się Uniwersytetem Jagiellońskim.
Z wyrazami szacunku
Konrad Myślik
Rzecznik Towarzystwa Miłośników
Historii i Zabytków Krakowa

Ten niepozorny murek, a właściwie jego resztki, mijają Państwo na ul. Gołębiej setki razy. Warto wspomnieć, że to projekt samego Feliksa Księżarskiego, liczący już prawie 150 lat. O tych i podobnych historiach opowiemy Państwu w najbliższy piątek, 12 maja, w czytelni ANK, przy ul. Siennej 16, o godz 17.30

Załączamy dla pewności podpis odręczny Feliksa Księżarskiego i zapewniamy : zbieżność daty naszego spotkania z rocznicą założenia Akademii Krakowskiej w r. 1364 nie jest przypadkowa…

Zobacz także